Bonsai medelių istorija          Bonsai žiema          Bonsai klevas          Bonsai ąžuolas         Bonsai enciklopedija

2010 m. birželio 7 d., pirmadienis

Bonsai pušis. Mano pirmieji bonsai

Na va "pasigaminau" nuotraukas savo pirmųjų gyvenime bonsai ruošinių. Tik nereikia gąsdintis! Kadangi tai tik pradžia medžių formavime, ta nereikia tikėtis, kad išvysite kažką jau labai super. Pradžioje "darant" bonsai taip nebūna. Kaip sakė vienas neabejotinas bonsai meistras - "Norit padaryti gražų bonsai, pirmiausiai reikia padaryti jį negražų" Va būtent tokia filosofija aš irgi vadovaujuosi :)

Na nuotraukose atvaizduotos dvi skirtinos pušys, kurias išsikasiau iš miško pavasarį. Jos puikiai prigijo vazone. Tiesa, persodindamas aš nenuėmiau visų miško žemių nuo šakų, tai palengvino prigijimą. Medeliai jau gerokai paaugo. Žemės specialios nedariau, nors žinau kad reikia paruošti specialią dirvą, kuri būtų ypač pralaidi vandeniui. Kitais metais, jei medeliai sėkmingai praleis žiemą, aš juos persodinsiu jau į specialią dirvą. Įsodinau į paprasčiausią vazoną, plokščiadugnis bus kitais metais, kai medis suformuos normalią šaknų sistemą.

Kaip matyti iš paveikslo abu medeliai jau vieluoti. Vielavimas padeda ypač lengvai formuoti norimas šakų ar koto išlinkimus ir palinkimus. Tiesa, labai jaunas šakas yra gerokai sunkiau vieluoti, todėl kai kurias vieluosiu vėliau, kai paaugs daugiau.

Pirmajame paveiksle parodytas bonsai medelis, kurį darysiu greičiausiai pagal bankan stilių. Dėl šios priežasties raitau kotą. beje jau matyti ir pirmieji, kaip manau pakankamai sėkmingi, tie paraitymai. Medelis nėra aukštas, kol kas apie 30 cm.
Antra pušis, taip pat sėkmingai vieluota. Mąstau suformuoti chokkan stilių, kurio išskirtinis bruožas tiesus kotas. Dėl šios priežasties teko gerokai viela aprišti kotą, kad pavyktų išlaikyti jį tiesų. kadangi šakos buvo gerokai paaugusios tai jas irgi formuoju (bet netrumpinau). Tiesa pačios aukščiausios yra dar labai jaunos, todėl kurį laiką paliksiu augti savistoviai. Abiejų medelių viršūnių dar nekirpau dėl paprasčiausios priežasties - jie dar nepasiekė mano norimo anksčio. Planuoju, kad jie bent turėtų būti 60-70 cm aukščio. Todėl šiais metai jų viršūnės nebus kerpamos, o tai sudaro prielaidas viršūniniam dominavimui. Kas nėra labai gerai, bet šiuos metus bus galima prakentėti.


Na atrodo viskas šiam kartui, planuose turi sumanymą išsikasti ąžuolą bei klevą. Aišku reiks pagalvoti ir apie bonsai darymą su tropiniais augalais, kad galėčiau juos laikyti namuose ir žiemą. Šias dvi pušis teks laikyti lauke ir žiemą. Bet apie tai vėliau.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą