Kol mano bonsai (bonsų) medeliai žiemoja sode, nusprendžiau toliau pasigilinti literatūroje apie šiuos medelius. Prieš kurį laiką jau apžvelgiau vieną iš mano turimų knygų: The Complete Practical Encyclopedia of Bonsai.
Šį kartą pasidalinsiu nuomone apie naujai turimą knyga apie bonsai medelius - Bonsai Survival Manual. Knygos pilnas pavadinimas: Bonsai Survival Manual: Tree-by-Tree Guide to Buying, Maintaining, and Problem Solving, autorius Colin Lewis, puslapių skaičius 160, ISB 0882668536, minkštas viršelis, kalba anglų.
Šią knygą sudaro sekančios esminės dalys:
- Introduction (įvadas) - jau kaip galima nuspėti šioje knygos dalyje aptariama bonsai medelių istorija. Skaitytojas supažindinamas nuo Kinijoje pradėtu kultivuoti miniatiūrinių medelių auginimo menu iki jo ištobulinimo Japonijoje ir kuris pasiekė mūsų dienas.
- Buying bonsai (bonsai pirkimas) – nedidelis knygos skyrius, kuriame autorius pateikia patarimus į ką reikia atkreipti dėmesį įsigyjant bonsai medelį. Skyrius aktualus tiems, kas neturi galimybių (ar laiko) užsiauginti bonsai medelį iš sėklos ar parsivežti medelį iš miško.
- Caring for your bonsai (bonsai medelių priežiūra) – pateikiami bendri principai apie medelių priežiūrą įvairiais metų laikas, persodinimo niuansai bei kiti patarimai.
- Shaping your bonsai (bonsai medelių formavimas) – iliustracijų pagalba aptariami bonsai medelių formavimo principai, technika bei tam reikalingos priemonės. Skaitytojas supažindinamas, kaip taisyklingai suformuoti ir palaikyti skirtingus bonsai stilius.
- Pest and diseases
(kenkėjai ir ligos) – tai vienas iš svarbiausių knygos skyrių, kuriame
aptariamos bonsai medelius puolančios ligos ir kenkėjai. Pateikiami
patarimai, kaip su šiomis problemomis kovoti ar
jų išvengti. - Species profiles (augalų rūšys) - bene didžiausias knygos skyrius, kuriame analizuojamos augalų rūšys, iš kurių galima auginti ir formuoti bonsai medelius.
Knyga,
kaip ir kitos šios srities publikacijos, gausiai iliustruota, nors
manyčiau, kad liustracijų kokybė yra kiek prastesnė nei The Complete Practical Encyclopedia of Bonsai.
Tiesa šioje knygoje radau žymiai daugiau informacijos apie skirtingas
augalų rūšis. Prie kiekvienos rūšies trumpai paminėta jos istorija,
išvardintos sritys į kurias augintojas turi atsižvelgti, pateikta
informacija apie šviesos poreikį ir pan. Knygoje galima rasti
informacijos apie šiuos augalus (galimas dalykas praleidai kai ką):
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą