Bonsai medelių istorija          Bonsai žiema          Bonsai klevas          Bonsai ąžuolas         Bonsai enciklopedija

2012 m. vasario 11 d., šeštadienis

Bonsai medelių paruošimas žiemojimui

Nors jau už lango viduržiemis, tik dabar prisiruošiau atnaujinti įrašą apie tai kaip savo bonsai medelius perkėliau žiemoti į lauką. Tiesa, kadangi ruduo buvo labai šiltas tai medelius labai ilgai auginau nepersodintus į lauką. Palyginus su 2010 metų spalio mėnesio bonsai (bonsų) medelių persodinimu į dirvą, šis persodinimas buvo labai vėlyvas.

Tiesa, į lauką persodinau tik mažesnius medelius, savo didžiuosius augalus palikau žiemoti balkone. Bet apie viską iš pradžių. Priešingai nei jau minėtų 2010 metų persodinime  medelius į dirvą susodinau su jų tarpiniais (training) vazonais (konteineriais) žinoma paruošiau kiek gilesnes nei įprastai duobes, ant dugno papyliau papildomo grunto, kad butų papildoma ventiliacija bei  drenažas. Sudėjus augalų vazonus į dirvą ir užžėrus žemėmis, papildomai prieš šalčius užbėriau durpių sluoksnį. 

Šį principą (sodinimą su vazonais) pritaikiau todėl, kad kai bonsai medeliai pavasarį atgal  sodinami į konteinerius, jiems sukeliamas papildomas stresas, nors ir ypač atlydžiai žiūrint kad nebūtų pažeidžiamos šaknys vis tiek medelis sujudinamas todėl tai sudaro papildomas grėsmes, kad augalas blogiau augs ar net žus. Ar pasitvirtins naujoji metodika, pamatysiu pavasarį, iki kurio ne taip ir daug liko laukti.
Na, kadangi ruduo buvo ypač šiltas, tai nusprendžiau, kad gerokai paaugusius ir dideliuose vazonuose augančius medelius pasiliksiu nesodintus, jų pačių vazonuose. Aišku atėjus šalčiams, vazonus papildomai apdengiau drobėmis, pastačiau vėjo neužpučiamoje vietoje, prie šiltesnės namo sienos. Pavasarį pasimatys ar šie medeliai ištvers tokią ypač atšiaurią lietuvišką žiemą.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą